Ήττα με 3-2 της Καλλιθέας στο Ελ Πάσο ~ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ

Πέμπτη 4 Οκτωβρίου 2012

Ήττα με 3-2 της Καλλιθέας στο Ελ Πάσο

Στην κορυφή της Football League σκαρφάλωσε ο Πανσερραϊκός, αφού σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι στην Καλλιθέα νίκησε την ομώνυμη ομάδα με 3-2, ανατρέποντας το εις βάρος του σκορ! Εκπληκτικό παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις έγινε στο «Ελ Πάσο», με τον Πανσερραϊκό να φέυγει νικητής στο καλύτερο ματς της 2ης αγωνιστικής.
Στο 23' ο Ράνιτς με φοβερό σουτ έστειλε τη μπάλα στο «γάμα» του Κατσούλη, βάζοντας τους φιλοξενούμενους στη θέση του οδηγού. Ο σκόρερ... κατάφερε να αποβληθεί με δύο κίτρινες κάρτες στο 36'. Πρώτα για καθυστέρηση σε εκτέλεση κόρνερ είδε την πρώτη κάρτα (31')΄και πέντε λεπτά αργότερα δημιούργησε «τείχος» πιο μπροστά από το επιτρεπόμενο όριο! Στην επανάληψη η Καλλιθέα μπήκε για την ανατροπή και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 58', οταν ο Μαρουκάκης μέσα από την περιοχή νίκησε τον Λουσίνι. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Καλτσάς έπιασε ένα φοβερό σουτ και νίκησε εκ νέου τον τερματοφύλακα του Πανσερραϊκού! Εκεί που όλα έδειχναν πως η Καλλιθέα θα έφευγε με τους τρεις βαθμούς, ήρθε ο Ανάκογλου που στο 75' με εξαιρετική ατομική ενέργεια κέρδισε το πέναλτι από τον Καλτσά. Ο Μπανγκουρά το μετέτρεψε σε γκολ, ισοφαρίζοντας σε 2-2. Στο 79' τα «λιοντάρια» των Σεερώ έφτασαν στην ανατροπή, παίζοντας μάλιστα με δέκα παίκτες, όταν ο Κόντος με εξαιρετικό πλασέ έγραψε το 2-3! Στο 93' ο Φαρινόλα έχασε την τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει εκ νέου, όταν η κεφαλιά του πέρασε λίγο άουτ! Με αυτή τη νίκη ο Πανσερραϊκό έκανε το «2Χ2» ενώ η Καλλιθέα έμεινε στους 3 βαθμούς της πρεμιέρας. Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Ντα Σίλβα (67' Ατματσίδης), Χριστοφιλέας, Πλάτανος (85' Ματσούκας), Καλτσάς, Σταύρου, Μουσταφίδης, Κατσικογιάννης (46' Μαρουκάκης), Αρβανίτης, Ντακόλ, Φαρινόλα. Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Λουσινί, Κιάσσος, Τσαούσης, Καρασαλίδης, Μπριλάκης, Παρασκευαΐδης, Ανάκογλου, Ράνιτς, Κόντος (87' Τσιμίκας), Τοντόροφ (79' Καψάλης), Μπανγκουρά (91' Γκουγκουλιάς).